09.10.2023

Одним із важливих етапів у будівництві будинку є вибір фасадного утеплювача.

Які варіанти обрати? Що впливає на вибір того чи іншого виду? І чи потрібно взагалі утеплювати будинок? Саме такі питання виникають, коли потрібно прийняти таке важливе рішення. Тож розгляньмо більш детально поняття «утеплення фасаду», щоб ви з легкістю відповіли собі на ці всі питання і зробили вірний вибір.

Чому утеплення фасаду необхідно?

Тут все дуже просто. Утеплення будинку ззовні – це найкращий спосіб зменшити витрати енергетичних ресурсів на обігрів будинку. Крім того, завдяки фасадному утепленню ви отримаєте комфортний мікроклімат у вашій оселі в будь-який період року. Саме тому утеплення фасаду – це невіддільна частина будь-якого сучасного проєкту будівництва.

Щоб обрати потрібний вам вид утеплення, потрібно розуміти які вони бувають і де застосовуються. Серед найпопулярніших утеплювачів виділяють:

  1. мінеральна (або базальтова) вата;
  2. скловата;
  3. шлаковата;
  4. пінопласт;
  5. екструдований пінополістирол.

Мінеральна вата – це натуральний утеплювач. Частіше всього цей матеріал виробляється саме з гірської породи під назвою базальт. Саме тому ще її називають базальтовою або кам’яною ватою. Це найкращий варіант, який є негорючим, водостійким і з високими показниками теплоізоляції. Крім того, мінеральна вата – один із найбільш довговічних матеріалів.

Скловата. Раніше це був найпопулярніший вид утеплення. Але, на жаль, сучасний варіант не може «похвалитися» високою щільністю, а це є дуже важливий показник для фасадного утеплення. Тому на разі скловата є ідеальним варіантом для утеплення скатної покрівлі, мансард та горищ. Однак, варто зазначити, що скловата все ще використовується у фасадах для перекриття «мостиків холоду».

Шлаковата являється різновидом мінерального утеплювача. Виробляється вона із доменного шлаку. Із-за високої гігроскопічності даний вид утеплювача можна застосовувати на нежилих або тимчасових приміщеннях, але не як фасадний утеплювач для будинку.

Пінопласт. Також один із найпопулярніших видів утеплення. Насамперед через свою невисоку вартість та простоту монтажу. Однак, на відміну від натуральних утеплювачів, пінопласт відносять вже до категорії слабогорючих матеріалів. Також він вирізняється невисокими показниками гідро- та паропровідності, тому не підійде для облаштування «дихаючого фасаду».

Екструдований пінополістирол – це вдосконалений аналог пінопласту. Він виробляється з тої ж сировини, але за допомогою зовсім іншої технології. Саме тому екструдер має на 20-30% в середньому кращі показники по всіх характеристиках аніж пінопласт. Однак, для влаштування «дихаючого фасаду», він також не підійде.

Що врахувати при виборі?

На вибір того чи іншого фасадного утеплювача впливає:

  • Тип майбутнього фасаду, який впливає на вибір щільності фасадного утеплювача. Наприклад, якщо це класичний «мокрий фасад», то вам знадобиться утеплювач із щільністю -130-150 кг/м3, для вентиляційного ж фасаду достатньо буде утеплювача із щільністю 70-100 кг/м3.
  • Технічні характеристики матеріалів з яких виготовлений фасад.
  • Рівень паропроникності та гігроскопічності кожного матеріалу у фасадному «пирозі».
  • Кількість поверхів в будівлі.
  • Особливості проєкту будівлі.

На останок, варто зазначити, що фасад – це зовсім не те місце, де варто економити. Обирайте якісні матеріали відомих виробників та досвідчених перевірених робочих. Один раз якісно зроблений фасад зекономить вам багато грошей, сил та часу в майбутньому.