14.02.2024

Знайти будівельну компанію – задача не надто складна. Для цього можна переглянути сайти підрядників та навіть відвідати тематичну виставку, на якій представлені зразки будинків від різних забудовників. Інша справа – обрати з величезної кількості пропозицій надійну підрядну організацію, якій ви зможете довірити зведення будинку вашої мрії. До вашої уваги – декілька рекомендацій, що дозволять вам уникнути фатальних помилок у вирішенні важливого та відповідального завдання.

Перевірте репутацію компанії

Перший етап відбору претендентів – перевірка репутації компанії. Аби скласти самостійне враження про компанію, не варто покладатися виключно на відгуки. Краще подивитися уже завершені об’єкти, оцінити обсяги роботи компанії. Дуже важливо дізнатися, за якими технологіями працює забудовник. Занадто велика кількість напрямків має насторожити. Зазвичай відповідальна фірма спеціалізується на двох-трьох напрямках, доводячи свій рівень до максимуму.

Експерти рекомендують:

  • дізнатися, скільки років підрядна організація працює на ринку та з ким вона співпрацює;
  • перевірити наявність дозвільних документів, сертифікатів, ліцензії на виконання будівельних робіт;
  • вивчити відгуки з різних джерел, переглянути форуми з будівництва.

Якщо потенційний підрядник зайнятий на іншому об’єкті, не зайвим буде з’їздити на будівництво. Навіть якщо нічого не розумієте в нюансах процесу, ви обов’язково звернете увагу на те, у якому стані будівельний майданчик та як поводять себе робітники. Якщо побачите купи сміття, недбало звалені будматеріали та будівельників, що тиняються без діла, можете сміливо відмовлятися від подальшого знайомства з такою компанією.

Послуги та ціни

Перш за все, візьміть до уваги: розцінки, що вказані на сайті компанії, не завжди відповідають реальній вартості будівництва. Не є винятком випадки, коли певні пропозиції не є відображенням реальної вартості та використовуються у якості прийому маркетингу. Можливо, стільки коштуватиме лише зведення коробки – без даху, вікон, облицювання фасаду та під’єднання комунікацій. Інший варіант – вказана сума відповідає вартості робіт, а за матеріали доведеться платити окремо.

Всі наведені моменти обов’язково потрібно з’ясувати при зверненні у будівельну компанію. Перш, ніж укласти угоду, знавці рекомендують:

  • Пересвідчитись, що вартість не зміниться до закінчення будівництва.
  • Дізнатися, які спеціалісти входять до команди, яку ви наймаєте та як розмежована зона їх відповідальності.
  • Обговорити термін початку та завершення робіт, вартість додаткових послуг – якщо ви їх потребуєте.

Якщо підрядник вимагає 100% переплати, краще пошукати іншого. Найбільш прийнятна практика – поетапна оплата, що здійснюється після приймання кожного окремого виду робіт. Окрім угоди з підрядником, варто скласти докладний кошторис будівництва.

Форма звітності і гарантії

Повноцінна та регулярна звітність, що здійснюється під час виконання проєкту – критерій, який дозволить контролювати якість роботи, відстежувати результат та не витрачати марно відведений бюджет. Обов’язково уточніть у підрядника, як він збирається звітувати за виконану роботу та чи є у нього можливість надавати відео по кожному етапу роботи.

Не менш важливо дізнатися, які гарантійні обов’язки покладає на себе забудовник. Термін гарантії має бути не меншим за п’ять років. Саме стільки років надається замовнику на виявлення всіх недоліків у готовому зданому об’єкті.