04.03.2024

Благоустрій приватного будинку залежить від бажання власника та докладених ним сил у розробці комфортної житлової зони, що у будь-яку пору року стане надійним прихистком для усіх членів родини. Якщо ви плануєте створити будинок з нуля, запамʼятайте, що від закладення першої цеглинки і до оформлення прибудинкової території маєте постійно тримати руку на пульсі робочого процесу. Чи розумієте ви, як важливо закласти міцний фундамент? Що на оформленні стін не варто економити? А яка роль монтажу даху у цілій будівельній картині? Саме про монтаж даху, а точніше про види сучасних та надійних будматеріалів ми і поговоримо.

Чим перекрити дах, щоб оминути негативний вплив усіх природних катаклізмів?

Коли тече дах – це масштабна біда, що включає не лише заміну покрівельного матеріалу, а й ремонт у внутрішніх приміщеннях. Щоб уникнути такої проблеми, на етапі розробки проекту майбутньої житлової чи офісної будівлі варто скористатися допомогою професіоналів.  Дотримуючись порад спеціалістів, ви зможете відібрати найкращий варіант покрівельного матеріалу та його спосіб монтажу для плоского чи похилого даху, зекономивши не тільки  час на будівничому процесі, а й звільнивши себе від необхідності робити ремонт у майбутньому.

Серед усього різноманіття покрівельного матеріалу для даху найкращим варіантом є зразки листової покрівлі. До них належать:

  • Металочерепиця. Багатошарова, міцна і надійна, що складається зі сталевих листів, вона має малу вагу, завдяки чому процес монтажу не займає багато часу. Удароміцна металочерепиця захистить від проявів непогоди, але в той же час, вона не може поглинати звук дощу. Невисока ціна будматеріалу робить його фаворитом серед інших варіантів покрівлі для споживачів, що мають на меті оформлення похилого даху.
  • Екологічний ондулін. У будівництві його полюбляють за характерну рису – можливість згинання. Якщо вам потрібен водонепроникний дах, що має похилу форму, то еко-ондулін прийде на допомогу. Цей вид будматеріалу має низьку вартість та високий рівень шумоізоляції. Із недоліків: низька вогнестійкість та швидке вигорання кольору.
  • Профнастил. Підійде для оформлення похилої покрівлі, що має нахил не менше 10 градусів. Дах з профнастилу послугує до 50 років, при цьому будівельники його полюбляють за швидкий та легкий спосіб монтажу. Він міцний та доступний по вартості, але при оформленні даху, варто не забувати про використання додаткового шумоізоляційного шару.

Що стосується рулонної покрівлі, то її також використовують доволі часто, при цьому не варто сподіватися на витривалість матеріалів, їхню стійкість до природних факторів. Проте, як варіант бюджетного оформлення покрівлі, такий матеріал має місце. Окремим естетичним видом покрівлі виступає черепиця. Монтаж набірних систем вимагає досвіду та часу, але стильна покрівля даху того варта.

Кожен з видів покрівельних матеріалів має свої технологічні аспекти, що включають: ізоляційну властивість, зносостійкість, спосіб монтажу та експлуатації, насиченість кольору та багато інших. Обираючи будматеріали для оформлення плоского чи похилого даху, надавайте перевагу зразкам продукції від виробників з досвідом, що мають широкий асортимент продукції та намагаються представити клієнтам повний спектр необхідної інформації. Читайте відгуки, звертайте увагу на дахи сусідніх будинків, їх зовнішній вигляд та стан. Вибравши тип покрівлі з відмінними експлуатаційними властивостями у поєднанні з неперевершеним естетичним оформленням, ви зможете створити покрівлю, що стане окрасою усього будинку.