14.08.2023

Правильно вибрана теплоізоляція допоможе заощаджувати і взимку, і влітку. Саме тому технології утеплення фасадів щороку фактично зазнають якісних модифікацій для якомога вищої ефективності. Звісно, багато що залежить від будинку, який потребує утеплення, архітектурних особливостей фасаду, а також, не останню роль відіграє бюджет.

Станом на сьогодні є декілька сучасних методів утеплення фасадів, що користуються особливою популярністю і саме про них ми сьогодні й поговоримо детальніше.

Перший метод – утеплення під штукатурку (інколи його називають “мокрий” метод через те, що штукатурка і матеріали, що додатково використовуються, змішуються з водою) і він на сьогодні є найпопулярнішим способом утеплити фасад будинку. Для такого утеплення використовують пінополістирольні плити та мінеральну вату і це значно підвищує енергоефективність (влітку ви заощаджуєте на кондиціюванні, а взимку на опаленні). Крім того, завдяки такому методу утеплення, ви отримуєте необмежену кількість варіантів дизайну фасаду, оскільки штукатурка має безліч різновидів на будь-який смак.

Цей метод має два різновиди, так звані “легкий” та “важкий”. У чому полягають їх відмінності? “Легкий” метод – це полегшена конструкція, що забезпечується фіксацією утеплювача за допомогою клею та дюбелів, а з метою запобігання зовнішнім пошкодженням – використовується алюмінієвий профіль. Рекомендовано використовувати матеріали, щільність яких перевищує 30 кг/м³. Серед оптимальних варіантів можуть бути мінеральна вата, пінопласт і екструдований пінополістирол. Також варто розглянути “екологічні” варіанти термоізоляції, такі як солома, кора та водорості.

“Важка” система термоізоляції фасадів включає кріплення утеплювача за допомогою арматурної сітки і використання потужних дюбелів. Додатково наносяться шари штукатурки, товщиною близько 50-55 мм. Цей підхід гарантує надійність ізоляційної системи з кількома шарами та збільшену стійкість до змін температур та негоди.

Наступний метод, про який ми поговоримо, вже сухий. Також має назву вентильований фасад, адже при такому утепленні штукатурка не використовується взагалі. Утеплювач закріплюється за допомогою спеціальних дюбелів та клею, а зверху покривається мембраною, що додатково захищає від вітру. Разом з тим, для запобігання утворенню конденсату, передбачено просвіт між термоізолятором та облицюванням, щоб там вільно проходило повітря. Для цього, облицювальний матеріал кріпиться на спеціальний каркас з нержавіючої сталі, алюмінію чи оцинкованої сталі. Облицювальні матеріали можна використовувати будь-які, залежно від бюджету: дерев’яні, бетонні панелі, плитка клінкерна, граніт, сайдинг та багато іншого.

Третій – багатошаровий метод утеплення фасадів. Спосіб утеплення стін будинків з декількома шарами (трьома) став популярним, завдяки використанню технології “колодязної” кладки. В даному методі утеплювач використовується як проміжний шар між несучим та зовнішнім шаром (фасадом), зазвичай викладеним із керамічної, силікатної або клінкерної цегли. Цей підхід мінімізує навантаження на фундамент будівлі, але має один недолік – можливість утворення конденсату між шарами термоізоляційних матеріалів. Тому для цієї системи важливо обирати матеріали, які не вбирають вологу. Серед них підходить екструдований пінополістирол, а також сипучі утеплювачі.

Який би спосіб утеплення ви не обрали, для його реалізації слід звернутися до професіоналів, щоб отримати найкращий результат.