14.05.2024

Кажуть, два ремонти дорівнюють одній пожежі. Якщо ж мова йде про будівництво, справи ще серйозніші. Щоб не прогоріти, варто контролювати роботу будівельної бригади на всіх етапах роботи. Як здійснювати контроль, не заважаючи роботі та не поступаючись своїми інтересами?

Дизайн-проєкт

З дизайнером, як з лікарем – максимальна відкритість сприяє найкращому результату. Розкажіть йому про особливості вашого способу життя, звички, траєкторії переміщення в квартирі, аби готовий проєкт міг якнайкраще відповідати вашим потребам.

І налаштуйтесь на сумісну роботу. Рекомендується додатково перевірити, чи не порушує проєкт законодавчих норм, адже, якщо це з’ясується уже після завершення робіт, відповідати доведеться вам – як власнику житла.

Спеціалісти рекомендують звернути увагу на відповідність нормам відстані розеток до мийки, варильної поверхні, труб газопроводу, а також – відстані між газопроводом та плитою і духовкою.

Вибір бригади

Перш ніж скласти угоду на виконання робіт, не зайвим буде переглянути уже виконані проєкти. Також варто пересвідчитись, що бригада згідна та готова працювати з інформацією з вашого дизайн-проєкту. Експерти рекомендують домовлятись про оплату за квадратний метр, а не за обсяг робіт. Окрім цього, варто скласти докладний кошторис. Дізнайтесь, яку гарантію на виконані роботи дає будівельна або ремонтна бригада.

Початок роботи

Якщо дизайнер здійснює авторський нагляд за ходом робіт, не час розслаблятись. Адже зазвичай це означає, що він бере на себе відповідальність за відповідність виконаних робіт проєкту. Але – не за якість результату, яку доведеться контролювати окремо.

Розпитайте будівельників, як вони планують вести роботи та порівняйте отриману інформацію з іншими джерелами. Важливо пересвідчитись, що однаково з будівельниками розумієте послідовність робіт.

Інженерія та електрика

Проведіть перевірку відповідності закупленої сантехніки, змішувачів технічним відводам. Всю сантехніку потрібно придбати ще до початку чорнових робіт. Теж саме стосується електрики.

Коли ванна та раковини будуть встановлені на поверхні, відкрийте крани та заповніть їх водою, щоб перевірити, як функціонує злив. Не зайвим буде перевірити дотримання норм нахилу труб. Наприклад, при віддаленні ванни, душу або раковини від стояка, нахил з кожним погонним метром збільшується на 2,5 – 3 см при діаметрі каналізаційної труби 40 -50 мм. Якщо не дотримуватись цих норм, вода в каналізацію не потече або робитиме це надто повільно.

Стіни

Якщо домовленість з будівельниками передбачає вирівнювання стін і кутів під 90°, це також потрібно контролювати. Якщо ви окремо не обговорили цей пункт, візьміть до уваги, що ідеальне вирівнювання має бути хоча б біля плінтусів та з боків дверних отворів, аби уникнути утворення проміжків між стіною та дверима, у місцях встановлення кутових меблів.

Окрім цього, важливо перевірити розміри дверних отворів та порівняти їх з вимогами виробника дверей, аби не потрапити в ситуацію, коли доведеться виготовляти нестандарт, що збільшить їхню вартість до 20%.

Плиткові роботи

При величезному розмаїтті матеріалу, досить часто вірогідна ситуація, коли ремонтна або будівельна бригада не знає всіх нюансів роботи з певним видом плитки. Тож варто прискіпливо контролювати напрям вкладання плитки, герметичність швів, формування візерунка та інші важливі нюанси.

Будьте уважні та наполегливі, адже будь-які відхилення від проєкту та порушення технології – це, зрештою, додаткові стреси та витрати на виправлення помилок. Отже, вимагайте ідеального результату!