11.12.2023

Облаштування будинку потребує вивчення великого обсягу інформації для максимального комфорту, а також для ефективності використання ресурсів у майбутньому. В сучасному світі енергоефективність будівель визначається не лише їхньою естетикою та функціональністю, але і здатністю зберігати тепло. Йдеться здебільшого про мінімізацію споживання ресурсів (електроенергія, тверде паливо або природний газ) для обігріву помешкання, адже їх можна значно скоротити, якщо правильно утеплити будинок.

На жаль, енергоносії сьогодні не є дешевим задоволенням, тож за необхідності обігріву великих приміщень можна отримати непомірно великий чек на оплату комунальних послуг. Але цього можна уникнути, якщо заздалегідь потурбуватися про теплозбереження. В ідеалі – подбати про цей важливий показник ще на етапі проектування вашого майбутнього будинку.

Переваги правильного утеплення будинку

Одним із ключових факторів в оцінці теплоощадження є наявність утеплення. Давайте розглянемо порівняльний аналіз тепловтрат між утепленим і звичайним будинками.

  • Насамперед, слід відзначити, що раніше будинки не утеплювали. З одного боку – незначні витрати на енергоресурси, з іншого (і це наслідок першого пункту) – не проводились дослідження питання теплозбереження. Будинки, що не мають належного утеплення, зазвичай, характеризуються такими негативними особливостями:
  • Взимку в приміщенні холодно, а під час посилення вітру температура стає ще нижчою, можливі протяги.
  • Висока температура влітку, що зумовлена нагріванням зовнішніх стін будинку, з якою не вдається впоратися навіть кондиціонеру (до того ж використання кондиціонера призводить до значних енерговитрат, адже він має бути увімкненим майже завжди).
  • Через контраст температури всередині будинку і зовні, дуже часто ми можемо спостерігати в будинках без ізоляції утворення конденсату (на вікнах, стелі або стінах). Своєю чергою, перманентне утворення конденсату робить середовище сприятливим для розвитку бактерій, грибка та цвілі.

Найгірше в цій ситуації не те, що рахунки за спожиту електроенергію чи газ можуть значно перевершити ваші очікування, а й те, що проживання в такому будинку може зашкодити вашому здоров’ю.

Сучасні рішення для економії сімейного бюджету і не тільки

На щастя, сучасні помешкання будують з урахуванням потреб в теплоізоляції, а енергоефективне житло зараз в пріоритеті. Таким чином, ми зменшуємо споживання невідновлюваних ресурсів, економимо на оплаті електроенергії та свідомо ставимося до свого здоров’я.

Утеплені будинки використовують сучасні теплоізоляційні матеріали, як-от, екологічно чисті пінополістироли чи мінеральна вата, щоб утримувати тепло всередині. З іншого боку, звичайні будинки можуть використовувати менш ефективні матеріали, такі як пінопласт, що призводить до значної втрати тепла через стіни та дах.

Сучасні будинки оснащені інноваційними системами опалення, які використовують енергію більш ефективно. Старіші будинки, що не мають якісної теплоізоляції, можуть залишатися на рівні менш ефективних опалювальних систем, як-от, традиційні радіатори, що призводить до вищих витрат енергії та тепловтрат.

Порівнюючи утеплені сучасні будинки та будинки, що не мають такого утеплення, ми бачимо, що енерговитрати значно більші в неутепленому будинку. Та, крім економії коштів, зменшення тепловтрат має значно більше переваг. Це не лише економія енергії, але і забезпечення комфорту та створення екологічно чистого житла. З урахуванням цих факторів, утеплені будинки виявляються більш вигідними, як для мешканців, так і для навколишнього середовища.