Складський майданчик необхідний на будь-якому будівництві. Які саме матеріали є сенс придбати заздалегідь? Будівельні матеріали можна тримати в гаражі, під навісом, а деякі навіть – просто неба. Як правильно зберігати закуплені для будівництва матеріали?
Зберігання будматеріалів на відкритому майданчику
Найчастіше будівельні матеріали зберігають на складському майданчику, який облаштовують на вирівняній, звільненій від сміття, чагарнику та високої трави, території, що має невеличкий уклін для стоку дощової води. На такому майданчику зберігають ті матеріали, що не будуть зіпсовані навіть за декілька місяців зберігання:
- Щебінь і пісок – зберігають в окремих відвалах, захищених від змішування та розсипання стінками з дощок. Основа, яку рекомендується вистелити поліетиленовою плівкою, має бути рівною, очищеною та добре утрамбованою. Високий відвал – не більше 2 м. В зимовий період пісок та щебінь краще закрити плівкою.
- Цегла та порожнисті керамічні блоки – укладають на рівному, щільно утрамбованому майданчику. Ті, що привезені насипом, укладають у штабелі висотою до 2 м, а складені на піддонах – в один ярус. На зиму такі матеріали захищають за допомогою брезенту або руберойду.
- Силікатна цегла – вкладають на піддонах, які встановлюють у два яруси. Окрім цього, допускається зберігання у штабелях висотою до 2 м. Захист для холодної пори року – такий же, як і для червоної цегли.
- Порожнисті блоки перекриття та цементну черепицю вкладають на рівному сухому місці у 2 -3 ряди – приблизно до 250 штук в кожному ряду. Яруси відокремлюють дерев’яними прокладками та вкривають плівкою від дощу. В зимовий період, при зберіганні черепиці понад шести тижнів, важливо вберегти матеріал від обмерзання.
- Арматурна сталь має зберігатися на дерев’яних підкладках або переносних стійках. Сталь в бухтах складають у 4 – 5 рядів висотою до метра. Звісно, за таких умов, метал вкриється шаром іржі, проте це не змінить його властивостей.
- Збірні балки перекриттів можна тримати на підкладках у багатоярусних штабелях висотою до 1,2 м.
- Чавунні труби – у декілька ярусів висотою до метра, на підкладках.
Що зберігають під навісом?
Якщо зовсім коротко – то, матеріали, які потрібно захистити від атмосферних опадів. Їх складають не на землю, а на помости з дощок або дерев’яних брусків. Серед таких матеріалів:
- елементи стін з пористого бетону – на піддонах, допускається не більше двох ярусів;
- елементи стін з пористої кераміки – на піддонах або штабелями до 2 м;
- бітумну черепицю – на піддонах, лише в один ряд;
- дерев’яні конструкції для даху – на підкладках та з прокладками, аби забезпечити провітрювання;
- колоди, брус, балки і дошки – штабелями не вище півтора метра, розділені прокладками;
- бітумний руберойд – у рулонах, у вертикальному положенні;
- мастику (дьогтьова або бітумна) – на піддонах та помостах, закритою кришкою;
- пароізоляційну плівку – рулонами, в один ряд;
- пінополістирол – на підкладках, подбавши про захист від рознесення вітром.
Що сховати у закритому приміщенні?
У закритих складських приміщеннях зберігають матеріали, чутливі до сонця, опадів та вітру – електрообладнання, санітарну арматуру, невеличкі вироби, що можуть загубитись. Окрім цього, у складі рекомендується зберігати інструменти – молотки, лопати, малярський, теслярський та електроінструмент. Важливо забезпечити зручний доступ до інструменту. В літній період рекомендується добре провітрювати склад, аби матеріали не надто перегрівались.