09.11.2023

Утеплення горища є однією з найважливіших задач у сучасному будівництві та ремонті житла. Воно впливає на збереження тепла, комфорт у приміщенні, а також на енергоефективність та збереження ресурсів. У цій статті ми розглянемо основні аспекти утеплення горища та поділимося корисними порадами.

Основні причини утеплення горища

Аби не мерзнути взимку, подбати про утеплення горища варто ще до початку холодів.  Грамотний підхід до вирішення цієї задачі допоможе вам закрити відразу декілька важливих моментів:

  • Збереження енергії: горище є одним з найбільш вразливих місць для втрати тепла в будівлі. Гарне утеплення може значно зменшити витрати на опалення.
  • Збільшення комфорту: горище часто використовують, як додаткове житлове приміщення. Якщо ця частина вашої будівлі буде належним чином утеплена, ви зможете підвищити комфорт перебування в будинку загалом і зокрема, облаштувати на горищі приміщення для вирішення своїх потреб – художню студію чи майстерню.
  • Запобігання утворенню замерзлих ділянок: неякісний утеплювальний шар або неправильний його монтаж може призвести до утворення замерзлих ділянок на даху, що може спричинити пошкодження покриття і звичайно, додасть вам клопотів.

Особливості утеплення горища

Для того, щоб виконати роботи з утеплення горища, важливо обрати матеріали, які відповідають вашим потребам, фінансовим можливостям та кліматичним умовам. Можливі варіанти включають мінеральну вату, пінополістирол, експандований полістирол та інші будівельні матеріали, наприклад, керамзит. Всі вона відрізняються між собою складом, характеристиками та вартістю.

Не менш важливим пунктом є герметичність. Важливо стежити за герметичністю горища, оскільки навіть найкраще утеплення не ефективне, якщо через щілини та отвори всередину будівлі потрапляє холодне повітря чи опади.

Крім цього,  утеплення горища потребує правильної вентиляції, щоб уникнути конденсації та плісняви. Вентиляційні отвори та системи, монтаж яких мають виконувати досвідчені спеціалісти, допоможуть забезпечити належну вентиляцію та унеможливити утворення конденсату.

Поради для утеплення горища

Щоб заощадити на опаленні і створити необхідний комфорт і затишок у своєму приватному будинку, варто дотримуватися певних порад:

  1. Проведіть гідро і паро і теплоізоляцію: щоб запобігти втраті тепла, обов’язково ізолюйте стелю та схили горища.
  2. Використовуйте екологічно чисті матеріали: приділіть увагу вибору матеріалів, які не містять шкідливих речовин та є екологічно чистими.
  3. Плануйте заздалегідь: ретельно сплануйте процес утеплення та враховуйте всі особливості вашого горища.
  4. Перевірте герметичність: перш, ніж розпочати роботи з утеплення, переконайтеся, що горище герметичне. У разі, якщо є якісь дефекти, вам неодмінно потрібно зробити все, аби їх  усунути.
  5. Консультуйтеся з фахівцем. Якщо ви не впевнені в тому, що можете впоратися самостійно чи не маєте досвіду і елементарних будівельних навиків для виконання таких робіт, краще консультуйтеся з фахівцем з будівництва чи енергоефективності та запросіть спеціалістів, які зможуть якісно виконати утеплення.

Утеплення горища – це важливий крок у підвищенні комфорту та зменшенні енергоспоживання в будинку. Дотримуючись наших порад та використовуючи відповідні матеріали, ви можете зекономити гроші, зменшити навантаження на опалювальне обладнання та зробити своє житло більш комфортним.