04.06.2023

Бітумна черепиця – ідеальне рішення для облаштування покрівлі. Вона поєднує в собі багато переваг, як-от висока тепло- і гідроізоляція, невелика вага і привабливий зовнішній вигляд. Цей матеріал є довговічним, з гарантійним терміном понад 50 років, і витримує негативні погодні умови, такі як град і вітер.

Гнучка бітумна черепиця має переваги перед металочерепицею, такі як простий монтаж і відсутність потреби в громовідводах. Вона також підходить для покриття складних форм покрівель, включно з куполами і вежами. Вкладання черепиці є швидким і простим процесом, незалежно від складності покрівлі.

Однак, наявні й деякі недоліки у бітумній черепиці. Вона має високу ціну порівняно з іншими матеріалами, і може потребувати додаткових шарів під час формування конструкції, таких як обрешітка і підкладковий килим, що підвищує загальну вартість покрівлі. Є ймовірність осипання верхнього шару черепиці та утворення цвілі, тому важливо створити систему вентиляції даху для захисту від цих проблем.

Також варто зазначити, що хоча ремонт покрівлі з бітумної черепиці може здаватися простим, заміна окремих гонтів може бути викликана склеюванням між ними. Тому ремонт може дещо ускладнитися.

Бітумна черепиця складається з декількох шарів. Крім самоклеючого шару з захисною плівкою, до її складу входять армуючий, бітумний та верхній шар.

Тип

Рядова бітумна черепиця є основним і найпоширенішим типом. Вона використовується  першочергово для облаштування покрівлі, але має досить широкий спектр застосування.

Гребінево-карнизна бітумна черепиця використовується для облаштування гребенів, стиків і карнизів. Вона може використовуватись як стартова смуга під час монтажу гнучкої черепиці.

Гребіневі (для стиків і гребенів) і карнизні (для карнизних рядів) варіанти теж відносять до різновидів бітумної черепиці.

Основа черепиці відіграє важливу роль у забезпеченні міцності та стійкості матеріалу. Зазвичай вона складається зі склополотна, яке покрите бітумом. Іноді можуть використовуватися такі матеріали, як повсть (органічна целюлоза).

Під час вибору черепиці слід звернути увагу на щільність основи, яка вказується в грамах на квадратний метр (г/м²). Якісний матеріал має щільність основи близько 100 г/м². Від щільності склополотна, залежить товщина бітумного шару і експлуатаційні характеристики матеріалу.

Кількість шарів

Бітумна черепиця може бути одношаровою або багатошаровою (до 3-х шарів). Остання, з більшою кількістю шарів скловолокна має вищі декоративні та споживчі властивості, такі як міцність, шумоізоляція і тривалість експлуатації. Проте, збільшення кількості шарів призводить до збільшення ціни і ваги матеріалу.

Тип бітуму

Він обумовлює властивості гнучкої черепиці, особливо, супротив до високих або низьких температур.

Окислений бітум характеризує теплостійкість, в’язкість і тривалий термін служби. Проте, він може бути чутливим до змін температури, які можуть спричинити деформацію його країв. Окислений бітум підходить для використання в теплих кліматичних умовах.

Модифікований бітум має властивості, які обумовлені використаними добавками під час його виробництва. Існують два типи модифікаторів:

АПП (атактичний поліпропілен) впливає на теплостійкість. Така черепиця переносить високі температури, ультрафіолетове випромінювання, вітер і хімічні речовини. Однак, вона може втрачати міцність при низьких температурах і мати обмежену еластичність.

СБС (стирол-бутадієн-стирол) робить бітум морозостійким, довговічним та еластичним. Хоча вона трохи поступається у термостійкості попередньому різновиду, СБС-черепиця є оптимальним вибором в більшості випадків, особливо при монтажі в умовах низьких температур.