11.01.2024

Частіше за все, коли мова йде про ремонт, ми замислюємося про фінальний результат. Ми із задоволенням обираємо кольори фарб, візерунок шпалер, покриття для підлоги,роздумуємо, які нам підійдуть меблі та в якому стилі буде приміщення. А вже коли діло доходить до «практики», ми розуміємо, що для монтажу всіх вище перерахованих речей потрібні додаткові матеріали, які, на перший погляд, не є такими важливими. Але насправді, це помилкова думка. Одним із таких важливих «витратних матеріалів» є будівельні клеї. Майже жодне будівництво або ремонт не обходиться без них. Але потрібно розуміти, що їх є багато різновидів і не кожен клей підійде як для стінових, так і для підлогових робіт. А які саме бувають будівельні клеї та їх призначення ми розберемо в цій статті.

Види будівельних клеїв та їхнє призначення

Головною складовою будь-якого будівельного клею є синтетична, неорганічна або основа із природних компонентів. В залежності від складу, кожен клей має своє призначення.

За призначенням виділяють наступні види будівельних клеїв: 

Клей для паркету. Цей вид застосовується для приклеювання паркету та подібних до нього матеріалів. Такий клей має високий рівень пожежної безпеки, збільшену адгезію та є економічним.

Клей для плитки. Використовується для приклеювання плитки на різні види поверхонь. Будівельні клеї можуть бути як однокомпонентними, так і двокомпонентними.

Клей для шпалер. Застосовується для приклеювання шпалер. Шпалерні клеї відрізняються в залежності від виду шпалер, для яких вони застосовуються:

 • вінілові шпалери;
 • флізелінові шпалери;
 • паперові шпалери;
 • текстильні шпалери.

Столярний клей. Такі будівельні клеї, частіше за все, за основу мають тваринний білок. Їх головне призначення – склеювання деталей з деревини. Столярні клеї відрізняються надійним зчепленням та високою стабільністю.

Універсальний клей. Будівельний клей, який підійде як для професійного, так і для побутового використання. Яскравий представник цього виду – це «рідкі цвяхи». До основних характеристик універсальних клеїв належать:

 • водостійкість;
 • економічність;
 • висока адгезія;
 • легке нанесення;
 • швидке застигання.

Спеціалізований клей. Сюди відносять всі види клеїв, які мають «вузьку спеціалізацію». Наприклад, клей для гіпсокартону, плівки, блоків, скла, фарфору тощо. Також бувають одно- та двокомпонентні. Останні забезпечують більш надійне та довговічне склеювання. Особливо це стосується невеликих та тендітних деталей.

Крім того, будівельні клеї ділять на види, в залежності від їх складу:

 • Силіконовий клей. Такі клеї використовують для герметизації з’єднань та склеювання різних матеріалів. Головними характеристиками таких клеїв є висока міцність та стійкість до впливу води, олій або будь-яких хімічних речовин.
 • Акриловий клей. Має багато сфер застосування: будівництво, деревообробна промисловість, рекламна індустрія, автомобільна індустрія та медицина. Являє собою однокомпонентний клей з основою з акрилатних смол.
 • Будівельна клей-піна. Різновид будівельного клею, який використовується для монтажу вікон та дверей. Такий вид має чудові теплоізоляційні та звукоізоляційні властивості.
 • Контактний клей. Вид будівельного клею, який наноситься на обидві сторони склеюваних деталей, що забезпечує високу адгезію.
 • Монтажний клей. Застосовується для швидкого приклеювання та фіксації потрібних деталей. Такий клей забезпечує високу міцність кріплення та не потребує часу для висихання.

Будівельні клеї застосовуються у будівництві, ремонті, у разі потреби відновити цілісність пошкодженого предмета або задля створення нового.