14.02.2024

Будівельні технології невпинно розвиваються, пропонуючи нові матеріали та пристосування, які дозволяють ефективніше дбати про безпеку людей, що працюють на будівельному майданчику, а також – покращують якість самої роботи. До категорії таких багатофункціональних виробів належить захисна фасадна сітка, яка, залежно від характеристик, може виконувати не лише захисну функцію, але й зміцнювати та ущільнювати штукатурний розчин.

Що це таке?

Фасадна сітка – полотно, сплетене з величезної кількості «ниток», що виготовлені з різних за складом та властивостями матеріалів: металу, скловолокна, поліетилену. За зовнішнім виглядом це дійсно сітка, що може мати додаткове захисне покриття.

Сам матеріал, зазвичай, обробляється різними засобами, які покращують його експлуатаційні характеристики. Здебільшого, фасадній сітці не страшні агресивні хімічні речовини, що містяться в оздоблювальних матеріалах. Окрім цього, фасадна сітка відрізняється високою міцністю. Її характеризують, як еластичний, легкий та міцний матеріал з широкою сферою застосування та відносно низькою ціною.

Як застосовують фасадну сітку?

Сьогодні під загальним терміном «фасадна сітка» мають на увазі вироби з різними властивостями, призначені для вирішення широкого спектра завдань. Найбільш відомий та поширений варіант – сітка з захисною функцією.

Ви звичайно, неодноразово бачили такий матеріал, який широко застосовується при виконанні фасадних оздоблювальних та реставраційних робіт, коли існує ризик, що з висоти, на людей, які знаходяться поблизу, може впасти будівельне сміття, інструменти або матеріали, що застосовуються для ремонту. Звісно, падати вони можуть і ззовні, і в приміщені. Ось саме тут і знадобиться захисна фасадна сітка, що допоможе вберегти працівників від небезпечних травм.

Захисну фасадну сітку виготовляють з цупкого капрону, поліетилену або скловолокна. Особливість способу плетіння забезпечує міцність та стійкість до механічних пошкоджень. Така сітка в жодному випадку не може випадково розплестись!

Окрім суто захисної функції, фасадна сітка може застосовуватись і для маскування об’єкта, на якому ведеться реконструкція. Обгорнута сіткою, будівля не лише стає менш небезпечною, але й виглядатиме охайно та презентабельно – що дуже важливо для вулиць міста та об’єктів культури. В залежності від розміру отворів, матеріал може більш або менш ефективно втримувати будівельне сміття та пил, що важливо для об’єктів на людних вулицях. Найчастіше на будівельних об’єктах можна побачити сітку зеленого кольору. Вибір яскравого кольору притаманний небезпечним об’єктам. Жовто-гарячу сітку найчастіше обирають для огородження місць аварій.

Альтернативне застосування захисної фасадної сітки

А чи знаєте ви, що винахідливі часто застосовують таку сітку:

  • у якості декоративної огорожі;
  • для захисту рослин в оранжереях та теплицях;
  • для захисту рослин від граду та птахів;
  • для захисту сипучого вантажу при перевезенні;
  • для позначення межі майданчика під час змагань;
  • для огородження гірськолижних трас.

Наприклад, для створення затишного тінистого куточка на дачі краще обрати зелену фасадну сітку, що має різну світлопропускну здатність та не буде створювати дисонансу з довкіллям. Окрім цього, захисна фасадна сітка є одним доступних та швидких способів створення тимчасових огорож. Їх не складно в будь-який момент демонтувати або перемістити в інше місце.